Dekorujemy ściany - gobeliny

Dekorujemy ściany - gobeliny

Jeżeli zabierasz się za aranżację pomieszczeń w domu lub mieszkaniu i zastanawiasz się, jak efektownie zapełnić białe ściany, jedną z odpowiedzi okażą się gobeliny, czyli dywany wieszane na ścianach, które równie często występują pod nazwą klimów i arrasów. Gobeliny z eleganckimi ilustracjami doskonale będą się prezentować w przestrzeni sypialni, salonu, a nawet na ścianie w korytarzu. Moda na gobeliny na ścianach powraca - szczególną popularnością cieszą się gobeliny przedstawiające krajobrazy, florę i faunę, a także pejzaże i martwą naturę. Do wnętrz nowoczesnych lepiej będą pasować gobeliny wykończone w modernistycznej estetyce i abstrakcyjnych wzorach. Gobeliny mogą być ciekawie łączone z innymi dekoracjami, np. poszewkami, obrusami, serwetkami czy narzutami.

Gdzie powiesić gobelin?
Wiele osób zastanawia się, czy gobeliny będą pasować do wnętrz nowoczesnych i nieco bardziej minimalistycznych, ponieważ gobeliny są kojarzone przede wszystkim z klasyczną aranżacją pałaców, muzeów, a także arystokratycznych dworków. Gobelin jest dekoracyjną tkaniną, na której widoczny jest obraz - takie aranżacje były niezwykle popularne na dworach królewskich, ponieważ kojarzyły się z zamożnością, dobrym gustem i zamiłowaniem do sztuki. Gobelin, który swoim kształtem i formą będzie przypominał obraz, idealnie odnajdzie się w klasycznych aranżacjach pomieszczeń domowych, które nie tylko zyskają na luksusowej estetyce, ale również na znacznie bardziej klimatycznej aranżacji.

Wybierz dekoracją wartą uwagi
Gobelin umieszczony na ścianie w przestrzeni sypialni, salonu lub korytarza będzie dekoracją o wyrazistym charakterze, która nie tylko ożywi wnętrze, ale również wprowadzi do niego akcent przytulności. W sklepach internetowych dostępne są gobeliny w różnorodnych aranżacjach, np. barwnych wzorach, motywach zwierzęcych, geometrycznych, a nawet roślinnych. Gobelin odnajdzie się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim - zaczynając od klasycznego, a kończąc na minimalistycznym i industrialnym. Jedynie do wnętrz glamour i prowansalskich, warto zastanowić się nad wyborem gobelinu.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Poszukujesz fotela wypoczynkowego, który z ...
Ze strychu najczęściej robimy magazyn na rzadko ...
Głównym zadaniem balustrady jest zapewnien...
Kantówka jest elementem drewnianym, kt&oacu...
Jesteś świadomy tego, że samodzielnie nie dokon...
Ogrodzenia z kamienia są naprawdę piękne. Pona...