Dekorujemy ściany - gobeliny

Dekorujemy ściany - gobeliny

Jeżeli zabierasz się za aranżację pomieszczeń w domu lub mieszkaniu i zastanawiasz się, jak efektownie zapełnić białe ściany, jedną z odpowiedzi okażą się gobeliny, czyli dywany wieszane na ścianach, które równie często występują pod nazwą klimów i arrasów. Gobeliny z eleganckimi ilustracjami doskonale będą się prezentować w przestrzeni sypialni, salonu, a nawet na ścianie w korytarzu. Moda na gobeliny na ścianach powraca - szczególną popularnością cieszą się gobeliny przedstawiające krajobrazy, florę i faunę, a także pejzaże i martwą naturę. Do wnętrz nowoczesnych lepiej będą pasować gobeliny wykończone w modernistycznej estetyce i abstrakcyjnych wzorach. Gobeliny mogą być ciekawie łączone z innymi dekoracjami, np. poszewkami, obrusami, serwetkami czy narzutami.

Gdzie powiesić gobelin?
Wiele osób zastanawia się, czy gobeliny będą pasować do wnętrz nowoczesnych i nieco bardziej minimalistycznych, ponieważ gobeliny są kojarzone przede wszystkim z klasyczną aranżacją pałaców, muzeów, a także arystokratycznych dworków. Gobelin jest dekoracyjną tkaniną, na której widoczny jest obraz - takie aranżacje były niezwykle popularne na dworach królewskich, ponieważ kojarzyły się z zamożnością, dobrym gustem i zamiłowaniem do sztuki. Gobelin, który swoim kształtem i formą będzie przypominał obraz, idealnie odnajdzie się w klasycznych aranżacjach pomieszczeń domowych, które nie tylko zyskają na luksusowej estetyce, ale również na znacznie bardziej klimatycznej aranżacji.

Wybierz dekoracją wartą uwagi
Gobelin umieszczony na ścianie w przestrzeni sypialni, salonu lub korytarza będzie dekoracją o wyrazistym charakterze, która nie tylko ożywi wnętrze, ale również wprowadzi do niego akcent przytulności. W sklepach internetowych dostępne są gobeliny w różnorodnych aranżacjach, np. barwnych wzorach, motywach zwierzęcych, geometrycznych, a nawet roślinnych. Gobelin odnajdzie się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim - zaczynając od klasycznego, a kończąc na minimalistycznym i industrialnym. Jedynie do wnętrz glamour i prowansalskich, warto zastanowić się nad wyborem gobelinu.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 4/5 (4 opinie)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Ogrodzenie posesji może być wykonane z rożnych ...
Sezon zimowy trwa w pełni, co związane jest bezp...
Okna, są zapewne przez wszystkich uważane za naj...
Posiadając własny obiekt jednorodzinny nie może...
Kantówka jest drewnianym elementem konstruk...
Pokój dzienny to przestrzeń, w której nie tylko...