Drewno klejone - zalety i przeznaczenie

Drewno klejone - zalety i przeznaczenie

Drewno klejone jest popularnym materiałem konstrukcyjnym, który jest przygotowywany przez producentów na skutek sklejenia ze sobą wielu warstw drewnianych desek wodoodpornym klejem. Tak przygotowane drewno cieszy się właściwościami surowca, z którego zostało stworzone bez powielania jego wad - ma doskonałe wręcz parametry wytrzymałościowe, charakteryzuje się nietuzinkową estetyką, jak również stabilnością wymiarów. Drewno klejone zwane również klejonką stanowi idealną alternatywę dla innych materiałów konstrukcyjnych, m.in. stali czy żelbetu. Klejonkę można dopasować bezpośrednio do indywidualnych potrzeb inwestorskich.

Zalety drewna klejonego
Producent drewna klejonego Richd. Anders zwraca uwagę na jego ogromną wytrzymałość i stabilność, dzięki czemu może być swobodnie wykorzystywane do budowania konstrukcji dachów, a nawet całych obiektów o oryginalnych kształtach. Kolejną zaletą drewna klejonego jest brak odkształceń pojawiających się pod wpływem zmian temperatur czy zmian stopnia wilgotności. Materiał ten ma zwiększoną odporność na uszkodzenia, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywany do produkcji elementów konstrukcyjnych. Klejone drewno odznacza się również dość estetycznym wyglądem, a także sporą elastycznością, ponieważ można z niego wykonać konstrukcję o dowolnym kształcie.

Gdzie wykorzystuje się drewno klejone?
Materiał w postaci klejonego drewna chętnie jest wykorzystywany w produkcji elementów konstrukcyjnych - często wykonywane są z niego ściany oraz dachy, jednakże to nie wszystkie zastosowania drewna. Klejonka sosnowa jest niezwykle popularna w produkcji kantówki okiennej i drzwiowej, a także w produkcji drewnianych podłóg. Nie można również zapomnieć o meblach, ponieważ również są one wykonywane z drewna klejonego. W meblarstwie z drewna klejonego powstają między innymi nogi stołów i krzeseł - materiał ten można pokryć okleinami lub laminatem, dzięki czemu bez większego problemu dopasujemy je do naszych indywidualnych wymagań.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 1/5 (1 opinia)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Zobacz inne artykuly

Chcesz zainwestować w kupno jakieś nieruchomośc...
Jeżeli zamierzasz zmienić swoje mieszkanie pod ...
Biuro nieruchomości zajmuje się istotnymi kwesti...
W dzisiejszych czasach jest coraz ciężej dla mł...
Projektując wnętrza nie można pominąć kwestii...
Polerki to urządzenia czyszczące, które usuwaj...