Fotele komfortowe i stylowe

Fotele komfortowe i stylowe

Poszukujesz fotela wypoczynkowego, który z jednej strony będzie estetycznym dopełnieniem aranżowanego wnętrza, a z drugiej strony gwarantuje Ci wygodne siedzisko? Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, dlatego bez problemu znajdziesz wymarzony model w asortymencie sklepu meblowego. Producenci mebli oferują fotele o oryginalnym wyglądzie, w których można się odprężyć po ciężkim dniu w pracy i zresetować podczas oglądania filmu czy czytania książki.

Czym powinien wyróżniać się idealny fotel?
Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając fotel wypoczynkowy do salonu, jest jego oparcie, ponieważ to właśnie ono jest podstawą wygody wypoczynku lub odczucia dyskomfortu po siedzeniu. Jeżeli chcesz, aby fotel zapewniał Twoim plecom odpowiednią postawę, koniecznie postaw na model z wysokim i wyprofilowanym oparciem, który będzie perfekcyjnie dopasowywał się do kształtu kręgosłupa, znacznie podnosząc komfort siedzenia. Fotele wypoczynkowe powinny być dodatkowo wyposażone w podłokietniki, ponieważ te pozornie nieznaczące elementy fotela sprawiają, że wygodnie możesz oprzeć przedramiona podczas siedzenia, a także ułatwią Ci one wstawanie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając fotel? Przede wszystkim na jego obicie — koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest tapicerka. Dużą popularnością cieszą się fotele tapicerowane welurem, skórą ekologiczną, a także bawełną.

Fotel retro do wnętrza
Dużą popularnością cieszą się fotele uszak, które chętnie są wstawiane do wnętrz nowoczesnych, a nawet industrialnych. Przyciągają one wzrok charakterystycznymi uszami na wysokim oparciu, jak również praktycznymi podłokietnikami. Fotel uszak jest popularny ze względu na swoją funkcjonalną formę, a zarazem ponadczasową estetykę, która idealnie pasuje do wnętrz retro i vintage. Ciekawym rozwiązaniem jest również tzw. fotel muszelka, który jest prawdziwym meblem w stylu retro, który równie dobrze nadaje się do wnętrz wykończonych w estetyce romantycznej lub glamour.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 4.5/5 (10 opinii)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Jaką rolę odgrywają ogrodzenia w zabezpieczeniu...
Okna drewniane posiadają wiele zalet. Po pie...
Rynek deweloperski Rzeszowie sprawnie się rozwija...
Meble dla dzieci to piękne szafki, półki, a tak...
Drewno klejone to jeden z najczęściej stosowanyc...
Mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym charakte...