Funkcjonalna szafa

Funkcjonalna szafa

Szafa jest bardzo ważnym meblem, który używamy na co dzień. Znajduje się ona w różnych pomieszczeniach, lecz jej rola jest jedna - przechowywanie ubrań, dodatków, ręczników, kompletów pościeli, jak i wielu innych przedmiotów, dla których chcemy znaleźć odpowiednie miejsce, schować je czy zabezpieczyć. W szafie nie powinno więc zabraknąć miejsca na wszystkie z nich. Ważne jest również powieszenie w niej ubrań, by szybko się nie mięły i były odpowiednio uporządkowane. Do tego służy właśnie drążek do szafy.


Wyposażenie do szaf

Nie zawsze w szafach znajduje się praktyczne wyposażenie. Nieraz trzeba je po prostu dokupić. Poza tym rozważając zakup szafy warto się zastanowić nad jej wykonaniem na wymiar. Taka szafa będzie idealnie dopasowana do miejsca, jakie na nią przeznaczymy oraz do innych mebli, które się w nim znajdują. Firmy, które zajmują się wykonaniem szaf na wymiar mogą również od razu zaproponować nam praktyczne dodatki do szafy albo na samym początku możemy zażyczyć sobie ich zamontowanie. Wówczas szafa będzie maksymalnie praktyczna. Drążki do szafy należą do wyposażenia podstawowego mebli, bez którego ciężko jest nam sobie wyobrazić funkcjonalnej szafy. Dzięki nim można na wieszakach powiesić w odpowiednim porządku koszule, sukienki, marynarki, garnitury i inne ubrania, które chcemy utrzymać w idealnym stanie. Raz wyprasowane na pewno nie zemną się szybko i będą zawsze pod ręką.

 

Rodzaje drążków do szafy

W szafie można zamontować pojedynczy, prosty drążek albo nawet dwa z nich na różnych poziomach. Drążek może mieć również postać pantografa stalowego, który jest po prostu opuszczanym drążkiem za pomocą specjalnego stalowego uchwytu. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w przypadku szafy w zabudowie czy wysokiej garderoby, której górna część może zostać w ten sposób maksymalnie wykorzystana, a w szafie zmieści się więcej wiszących ubrań. Z pantografa można korzystać na co dzień albo wieszać na nim rzeczy sezonowe np.: zimowe, które w lecie nie są używane i mogą być przechowywane w górnej części szafy, bez potrzeby szukania dla nich innego miejsca w domu. Montaż drążków do szafy jest bardzo łatwy i wiele osób dokonuje go również na własną rękę. Bogaty wybór drążków do szaf, jak i produktów do ich montażu znajduje się w sklepie internetowym Akcesoria.meble.pl. Posiada on szeroki asortyment różnych akcesoriów meblowych, niezbędnych w montażu i przydatnych na co dzień.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Jeżeli zamierzasz zmienić swoje mieszkanie pod ...
Projektując wnętrza nie można pominąć kwestii...
Na całym świecie włoskie krzesła znane są nie...
Handel nieruchomości nie w każdej chwili jest ta...
Zarówno mieszkanie w bloku, jak i w domu jednorod...
Budownictwo określić można mianem takiej dział...