Jak dobrać balustradę do schodów drewnianych?

Jak dobrać balustradę do schodów drewnianych?

Głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa podczas korzystania ze schodów i poruszania się pomiędzy piętrami podczas dnia nawet kilkanaście razy. Oczywiście w przypadku balustrady drewniane Rzeszów warto zadbać o to, aby nie tylko była funkcjonalna i zapewniała nam bezpieczeństwo, ale również, żeby atrakcyjnie się prezentowała i współgrała zarówno z aranżacją pomieszczenia, jak i podkreślała ponadczasowy charakter drewnianych schodów. 

Z jakie materiału wykonać balustradę?
Balustradę najczęściej wykonuje się z drewna, metalu, a także szkła - szklane balustrady zyskują na coraz większej popularności w modernistycznych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie poszczególnych materiałów, dzięki czemu zyskamy wyjątkowo oryginalny efekt dekoracyjny, np. w stylu skandynawskim lub industrialnym doskonale odnajdzie się balustrada drewniana z metalowymi słupkami, lub balustrada o drewnianych poręczach wypełnionych taflą szkła. Aby balustrada nie tylko efektownie się prezentowała, ale również spełniała swoją funkcję, należy zadbać o to, aby miała przynajmniej 90 cm wysokości, a także stanowiła wygodne i pewne podparcie dla dłoni. Najczęściej balustrady drewniane wykonuje się z tego samego drewna, jak schody, jednakże nie jest to żadna żelazna zasada. 

Balustrada tradycyjna, a może nowoczesna?
Balustrada do schodów drewnianych powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do kształtu oraz formy schodów, ponieważ jest to element, który powinien spójnie i harmonijnie z nimi się komponować, a nie burzyć całą kompozycję. Kręte schody Rzeszów od dość minimalistycznym designie mało efektownie będą prezentować się z drewnianą balustradą o grubych poręczach. Dużą popularnością na przestrzeni ostatnich lat cieszą się balustrady wykonane z różnorodnych materiałów, a więc połączenie drewna, szkła oraz metalu, dzięki którym można stworzyć aranżację funkcjonalną, a zarazem dekoracyjną, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Szafa jest bardzo ważnym meblem, który używamy ...
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem idealnego ogr...
Komoda wyglądem przypomina nieco skrzynię. Wypos...
Budownictwo określić można mianem takiej dział...
Zakup nieruchomości to jedna z poważniejszych i ...
Wybór lokalu biurowego w każdym dużym mieście ...