Jak dobrać balustradę do schodów drewnianych?

Jak dobrać balustradę do schodów drewnianych?

Głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa podczas korzystania ze schodów i poruszania się pomiędzy piętrami podczas dnia nawet kilkanaście razy. Oczywiście w przypadku balustrady drewniane Rzeszów warto zadbać o to, aby nie tylko była funkcjonalna i zapewniała nam bezpieczeństwo, ale również, żeby atrakcyjnie się prezentowała i współgrała zarówno z aranżacją pomieszczenia, jak i podkreślała ponadczasowy charakter drewnianych schodów. 

Z jakie materiału wykonać balustradę?
Balustradę najczęściej wykonuje się z drewna, metalu, a także szkła - szklane balustrady zyskują na coraz większej popularności w modernistycznych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie poszczególnych materiałów, dzięki czemu zyskamy wyjątkowo oryginalny efekt dekoracyjny, np. w stylu skandynawskim lub industrialnym doskonale odnajdzie się balustrada drewniana z metalowymi słupkami, lub balustrada o drewnianych poręczach wypełnionych taflą szkła. Aby balustrada nie tylko efektownie się prezentowała, ale również spełniała swoją funkcję, należy zadbać o to, aby miała przynajmniej 90 cm wysokości, a także stanowiła wygodne i pewne podparcie dla dłoni. Najczęściej balustrady drewniane wykonuje się z tego samego drewna, jak schody, jednakże nie jest to żadna żelazna zasada. 

Balustrada tradycyjna, a może nowoczesna?
Balustrada do schodów drewnianych powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do kształtu oraz formy schodów, ponieważ jest to element, który powinien spójnie i harmonijnie z nimi się komponować, a nie burzyć całą kompozycję. Kręte schody Rzeszów od dość minimalistycznym designie mało efektownie będą prezentować się z drewnianą balustradą o grubych poręczach. Dużą popularnością na przestrzeni ostatnich lat cieszą się balustrady wykonane z różnorodnych materiałów, a więc połączenie drewna, szkła oraz metalu, dzięki którym można stworzyć aranżację funkcjonalną, a zarazem dekoracyjną, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Ocena: 4/5 (4 opinie)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Okiennice to bardzo dobry sposób na zabezpi...
Metaloplastyka to dziedzina, w której możn...
Zakup mieszkania wcale nie jest taki łatwy, jak m...
Biuro nieruchomości zajmuje się istotnymi kwesti...
Kiedy wybudujesz swój własny dom, nie zapomnij o...
Chcesz zainwestować w kupno jakieś nieruchomośc...