Jaką sofę wybrać do pokoju dziennego?

Jaką sofę wybrać do pokoju dziennego?

Pokój dzienny to przestrzeń, w której nie tylko wypoczywamy wraz z rodziną lub znajomymi, ale również udajemy się na wypoczynek po ciężkim dniu. Do nowoczesnego pokoju dziennego koniecznie trzeba dobrać odpowiednie meble wypoczynkowe, które pozwolą nam na maksymalny relaks oraz odprężenie.

Jednym z mebli, nad którego wyborem trzeba się dokładnie zastanowić, jest sofa, lecz nie byle jak sofa, tylko sofa z funkcją spania. Rozkładana sofa za dnia spełnia funkcję mebla wypoczynkowego, natomiast w nocy dzięki jednemu pociągnięciu zmienia się w wygodne łóżko zapewniające komfortowy i bezpieczny sen. Sofa z funkcją spania jest meblem wielofunkcyjnym, ponieważ nie tylko zamienia się w łóżko, ale zazwyczaj jest wyposażona w przestronny schowek na pościel, dzięki któremu nie musimy przechowywać poduszek, pościeli i koców w szafach lub komodach zyskując więcej miejsca na rozmieszczenie w nich przedmiotów codziennego użytku. 

Sofy nowoczesne dostępne na rynku meblowym nie tylko pełnią funkcję czysto użytkową, ale również dekoracyjną, ponieważ są projektowane przez włoskich designerów. Podejmując decyzję o zakupie sofy, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej obicie, ale również na jej wymiary, szczególnie po rozłożeniu. Warto pamiętać, że rozłożona sofa powinna mieć co najmniej 60 cm szerokości oraz powinna być dłuższa o 20 cm od użytkownika. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sofy, która wypełniona jest pianką wysokoelastyczną lub pianką poliuretanową, a nawet wyposażona jest w materac pocketowy. Oprócz wypełnienia sofy na komfort jej użytkowania będzie wpływać przede wszystkim materiał, którym mebel jest wykończony.
Chociaż sofa skórzana będzie się elegancko prezentowała, to jednak nie będzie najlepszym rozwiązaniem do spania - będziemy zmagać się z małą przepuszczalnością powietrza oraz śliską teksturą, na której prześcieradło nie pozostanie w jednym miejscu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakupienie sofy tapicerowanej https://rad-pol.sklep.pl/pl/c/Sofy%2C-Kanapy-i-zestawy/30 , np. plamoodpornej, która będzie miękka w dotyku, a zarazem łatwa do utrzymania w czystości. Sofa tapicerowana tkaniną nie tylko gwarantuje zdecydowany komfort siedzenia, ale również możliwość perfekcyjnego dopasowania jej do aranżowanego pomieszczenia, ponieważ dostępna jest do wyboru w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Odkurzacze przemysłowe idealnie nadają się do u...
Na rynku surowców budowlanych mamy wiele typów m...
Wiele włamań dokonywanych jest przez okna. Kraty...
Meblościanki zaczynają przeżywać swoją drugą...
Wybór lokalu biurowego w każdym dużym mieście ...
Na całym świecie włoskie krzesła znane są nie...