Jakie meble są niezbędne w jadalni?

Jakie meble są niezbędne w jadalni?

Jadalnia to zazwyczaj niewielka przestrzeń, w której mamy miejsce na stół, krzesła, a także przeszkloną witrynę, w której wyeksponujemy zastawę stołową, czy niski kredens. Jeżeli nie dysponujemy wielkim metrażem, warto pamiętać, aby urządzając jadalnię ograniczyć liczbę mebli do minimum — dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie nie zostanie wizualnie przytłoczone. Meble do jadalni powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, np. drewnianej, która wprowadzi do pomieszczenia aspekt ciepła i przytulności, które będą sprzyjać wspólnym posiłkom w rodzinnym gronie.

Jaki stół do jadalni?
Idealny stół do niewielkiej jadalni to stół rozkładany, który na co dzień będzie meblem złożonym, a więc nie zajmie zbyt wiele miejsca, a podczas wizyty gości będzie można go szybko rozłożyć i powiększyć jego rozmiar tak, aby każdy miał odpowiednią ilość miejsca podczas jedzenia. Stoły rozkładane dostępne są w różnorodnych kształtach i rozmiarach, jednakże do małych powierzchni ergonomicznym rozwiązaniem wydaje się model kwadratowy. Pamiętaj, aby w niewielkich pomieszczeniach unikać topornych mebli o masywnych kształtach, które przytłoczą wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będą meble o lekkiej konstrukcji, np. utrzymujące się na jednej nodze, które nie tylko wprowadzą do wnętrza akcent świeżości, ale również nadadzą mu oryginalny charakter.

Krzesła i co jeszcze?
Oczywiście w jadalni muszą pojawić się również krzesła — warto wybrać modele, które nie tylko estetycznie się prezentują, ale również są łatwe do utrzymania w czystości i wykonane zostały z wysokogatunkowych materiałów, dzięki którym nawet codzienne użytkowanie nie wpłynie na trwałość i stabilność mebla. Wybierając krzesła, warto zwrócić uwagę na to, czy oparcie jest wyprofilowane i czy posiadają podłokietniki — w taki sposób zadbamy o komfort i wygodę nawet wielogodzinnego siedzenia. Oczywiście stół i krzesła to nie wszystko! Jak już wspomnieliśmy to przestrzeni jadalni, warto wprowadzić witrynę i kredens, w których będzie można przechowywać potrzebne pod ręką elementy wyposażenia jadalni.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Meble dla dzieci powinny być funkcjonalne i bezpi...
Planując zakup nowego ogrodzenia, bramy lub inneg...
Masz w planach kupno nowego lokalu mieszkalnego? N...
Projektując wnętrza nie można pominąć kwestii...
Ze strychu najczęściej robimy magazyn na rzadko ...
Jesteś osobą starszą i znudziło Ci się mieszk...