Kantówka - rodzaje, przeznaczenie

Kantówka - rodzaje, przeznaczenie

Kantówka jest elementem drewnianym, który najczęściej wykonywany jest z drewna sosnowego, jednakże na życzenie klienta producenci kantówki wykonują ją również z drewna eukaliptusowego czy modrzewiowego. Przygotowanie wysokiej jakości kantówki jest procesem złożonym i rozpoczyna się przede wszystkim od wyboru wysokiej jakości drewna z zaufanych źródeł.

Parametry
Drewno musi mieć odpowiednią wilgotność, w przedziale 12% ±2%, a także zostać odpowiednio wyheblowane, aby podczas procesu klejenia została dociśnięta równomiernie. Na jakość kantówki wpływa wiele parametrów, dlatego warto korzystać z usług wykwalifikowanych i doświadczonych producentów kantówki okiennej, którzy w procesach produkcji stosują nowoczesne rozwiązania, a także używają wysokiej jakości materiałów i akcesoriów.

Kantówki o różnych rozmiarach
Producent kantówki okiennej http://www.richd-anders.pl/produkty/kantowka-okienna-i-drzwiowa.html Richd. Anders oferuje nie tylko kantówki o wymiarach standardowych, ale również kantówki o profilach brytyjskich, francuskich, skandynawskich, a także włoskich. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym tworzone są również kantówki na okna dachowe oraz inne elementy klejone, które są wykonywane według szczegółowych wytycznych od klienta. Zarówno kantówka okienna, jak i kantówka drzwiowa w Richd. Anders, są produkowane z drewna certyfikowanego FSC®.

Jakie są rodzaje kantówek?
Kantówką można określić zamiennik belki wykonany z litego drewna. Kantówka ma niezwykle szerokie zastosowanie, ponieważ może posłużyć za zbrojenie, budulec ścian, a nawet przytrzymać sufit podczas jego wylewania. Oczywiście z kantówki można stworzyć również okna, drzwi, a nawet meble. Kantówkę można podzielić na kantówkę struganą, czyli taką, która przed procesem klejenia jest heblowana i ma gładką powierzchnię, a także na kantówkę niestruganą, która powstaje podczas procesu przetarcia. Kantówkę można również podzielić ze względu na metody jej wytwarzania, a więc istnieje kantówka lista, która jest produkowana z jednego kawałka drewna oraz kantówka klejona, która jest złożona z kilku warstw drewna. Kantówka niezależnie od jej rodzaju lub metody wykonania jest materiałem trwałym i solidnym, który można wykorzystać w każdej sytuacji.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Rynek deweloperski Rzeszowie sprawnie się rozwija...
Spośród rozlicznych rodzajów produktów do ogro...
Ostatnio bardzo często zwracam uwagę na ogrodzen...
Wybór mieszkania należy uzależnić od wie...
Głównym zadaniem balustrady jest zapewnien...
W bezustannie rozszerzających swoje terytorium mi...