Kantówka - rodzaje, przeznaczenie

Kantówka - rodzaje, przeznaczenie

Kantówka jest elementem drewnianym, który najczęściej wykonywany jest z drewna sosnowego, jednakże na życzenie klienta producenci kantówki wykonują ją również z drewna eukaliptusowego czy modrzewiowego. Przygotowanie wysokiej jakości kantówki jest procesem złożonym i rozpoczyna się przede wszystkim od wyboru wysokiej jakości drewna z zaufanych źródeł.

Parametry
Drewno musi mieć odpowiednią wilgotność, w przedziale 12% ±2%, a także zostać odpowiednio wyheblowane, aby podczas procesu klejenia została dociśnięta równomiernie. Na jakość kantówki wpływa wiele parametrów, dlatego warto korzystać z usług wykwalifikowanych i doświadczonych producentów kantówki okiennej, którzy w procesach produkcji stosują nowoczesne rozwiązania, a także używają wysokiej jakości materiałów i akcesoriów.

Kantówki o różnych rozmiarach
Producent kantówki okiennej http://www.richd-anders.pl/produkty/kantowka-okienna-i-drzwiowa.html Richd. Anders oferuje nie tylko kantówki o wymiarach standardowych, ale również kantówki o profilach brytyjskich, francuskich, skandynawskich, a także włoskich. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym tworzone są również kantówki na okna dachowe oraz inne elementy klejone, które są wykonywane według szczegółowych wytycznych od klienta. Zarówno kantówka okienna, jak i kantówka drzwiowa w Richd. Anders, są produkowane z drewna certyfikowanego FSC®.

Jakie są rodzaje kantówek?
Kantówką można określić zamiennik belki wykonany z litego drewna. Kantówka ma niezwykle szerokie zastosowanie, ponieważ może posłużyć za zbrojenie, budulec ścian, a nawet przytrzymać sufit podczas jego wylewania. Oczywiście z kantówki można stworzyć również okna, drzwi, a nawet meble. Kantówkę można podzielić na kantówkę struganą, czyli taką, która przed procesem klejenia jest heblowana i ma gładką powierzchnię, a także na kantówkę niestruganą, która powstaje podczas procesu przetarcia. Kantówkę można również podzielić ze względu na metody jej wytwarzania, a więc istnieje kantówka lista, która jest produkowana z jednego kawałka drewna oraz kantówka klejona, która jest złożona z kilku warstw drewna. Kantówka niezależnie od jej rodzaju lub metody wykonania jest materiałem trwałym i solidnym, który można wykorzystać w każdej sytuacji.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

W roku 2021 dużą popularnością będzie cieszy...
Pokój dzienny to przestrzeń, w której nie tylko...
Jeśli chcesz, by Twoja posesja dobrze się prezen...
Sypialnia oraz salon to bezsprzecznie najważniejs...
Odkurzacze przemysłowe idealnie nadają się do u...
Kantówka jest elementem drewnianym, kt&oacu...