Kute kraty w oknach

Kute kraty w oknach

Wiele włamań dokonywanych jest przez okna. Kraty okienne zmniejszają ryzyko włamania, zapewniają więcej bezpieczeństwa. Okna i drzwi balkonowe stanowią słabe punkty zabezpieczenia domu. Przede wszystkim okna dostępne z poziomu terenu należy zaopatrzyć w kraty chroniące przed włamaniem. Zabezpieczenia wymagają szczególnie drzwi balkonowe, położone często od strony ogrodu i niewidoczne od ulicy. Najdroższym sposobem ochrony, ale najbardziej skutecznym, jest wstawienie szyb antywłamaniowycb ze specjalnego szkła lub z nałożoną warstwą folii. Zwykle szyby nie chronią przed włamaniem, szczególnie wtedy, gdy włamywacze nie muszą się obawiać, że sąsiedzi usłyszą brzęk tłuczonego szkła. Pozostaje więc zabezpieczenie drzwi i okien kratami. Montaż kras będziemy mogli wykonać własnymi siłami.

Kraty powinny nic tylko zabezpieczać, ale być na tyle estetyczne, by stanowić ozdobę naszego domu. Można je zaopatrzyć w elementy dekoracyjne według własnego upodobania. Taką kratę możemy stworzyć bez pomocy ślusarza i murarza. Zaczynamy od dokładnego pomiaru okna w świetle ościeży i od nadproża do parapetu. W naszym przypadku szerokość wynosi 138 cm, a wysokość 120 cm. Na zdjęciu krata składa się z 5 prętów, ale im więcej prętów, tym skuteczniej chroni przed włamaniem.

Bogaty wybór elementów pozwala na indywidualną kompozycję, dopasowaną do stylu budynku. W punktach węzłowych nałożone rozetki i śruby samościnające zapewniają niezawodne połączenie. Wystarczy kilka obrotów zwyczajnym kluczem. Elementy zestawia się najpierw na podłodze i montuje na próbę. Po sprawdzeniu wymiarów i regulacji dociągamy mocno nakrętki.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Jeśli chcesz nadać oryginalnego i nowoczesnego w...
W sferze nieruchomości koniecznie warto podejść...
Ogrodzenia z kamienia są naprawdę piękne. Pona...
Zakup mieszania wiąże się z podjęciem szeregu ...
Wybór lokalu biurowego w każdym dużym mieście ...
Komoda wyglądem przypomina nieco skrzynię. Wypos...