Kute kraty w oknach

Kute kraty w oknach

Wiele włamań dokonywanych jest przez okna. Kraty okienne zmniejszają ryzyko włamania, zapewniają więcej bezpieczeństwa. Okna i drzwi balkonowe stanowią słabe punkty zabezpieczenia domu. Przede wszystkim okna dostępne z poziomu terenu należy zaopatrzyć w kraty chroniące przed włamaniem. Zabezpieczenia wymagają szczególnie drzwi balkonowe, położone często od strony ogrodu i niewidoczne od ulicy. Najdroższym sposobem ochrony, ale najbardziej skutecznym, jest wstawienie szyb antywłamaniowycb ze specjalnego szkła lub z nałożoną warstwą folii. Zwykle szyby nie chronią przed włamaniem, szczególnie wtedy, gdy włamywacze nie muszą się obawiać, że sąsiedzi usłyszą brzęk tłuczonego szkła. Pozostaje więc zabezpieczenie drzwi i okien kratami. Montaż kras będziemy mogli wykonać własnymi siłami.

Kraty powinny nic tylko zabezpieczać, ale być na tyle estetyczne, by stanowić ozdobę naszego domu. Można je zaopatrzyć w elementy dekoracyjne według własnego upodobania. Taką kratę możemy stworzyć bez pomocy ślusarza i murarza. Zaczynamy od dokładnego pomiaru okna w świetle ościeży i od nadproża do parapetu. W naszym przypadku szerokość wynosi 138 cm, a wysokość 120 cm. Na zdjęciu krata składa się z 5 prętów, ale im więcej prętów, tym skuteczniej chroni przed włamaniem.

Bogaty wybór elementów pozwala na indywidualną kompozycję, dopasowaną do stylu budynku. W punktach węzłowych nałożone rozetki i śruby samościnające zapewniają niezawodne połączenie. Wystarczy kilka obrotów zwyczajnym kluczem. Elementy zestawia się najpierw na podłodze i montuje na próbę. Po sprawdzeniu wymiarów i regulacji dociągamy mocno nakrętki.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Chciałbyś mieszkać w lokalu idealnie usytuowany...
Wybierając bramę, która będzie prowadziła do ...
Producenci okien coraz w większości wypadków oz...
Meble dla dzieci powinny być funkcjonalne i bezpi...
Sezon zimowy trwa w pełni, co związane jest bezp...
Jeszcze kilka lat temu inwestycja w nieruchomośc...