Modne i wygodne - fotele tapicerowane do salonu

Modne i wygodne - fotele tapicerowane do salonu

Urządzasz salon lub jadalnię w mieszkaniu i szukasz inspiracji do wyposażenia tego wnętrza? Doskonale! Proponujemy, byś zwrócił uwagę na komfortowe, a przy tym niezwykle modne fotele tapicerowane. Meble tego typu świetnie nadają się do wyposażenia wielu wnętrz, ale szczególnie warto wykorzystać je właśnie w jadalni oraz salonie. Dlaczego meble tapicerowane są tak chętnie wybierane przez klientów?

Co przemawia za wyborem właśnie tych propozycji?
Fotele tapicerowane charakteryzują się pokryciem siedziska specjalnym materiałem - tkaniną, skórą naturalną bądź skórą ekologiczną. Meble mogą być tapicerowane zarówno w całości, jak i fragmentarycznie, pikowane, z przeszyciami czy na płozach. Bez względu na rodzaj wybranego fotela tapicerowanego, każdy z nich ma swoje zalety i w tym artykule wszystkie je wymienimy.

Fotele tapicerowane tkaninami
Producenci tkanin oraz mebli proponują niezwykle szeroki wachlarz wysokiej jakości tkanin tapicerskich. Mogą to być zarówno tkaniny bawełniane, jak i z dodatkiem lnu, aksamity czy materiały syntetyczne. Zaletą foteli tapicerowanych tkaninami jest przede wszystkim fakt, że nie dają one wrażenia zimna pod palcami. Dlatego też w przypadku kontaktu ze skórą fotel tapicerowany jest znacznie przyjemniejszy, co oczywiście przekłada się na komfort użytkowania. Co istotne - tekstylia tapicerskie dostępne są w niezliczonej ilości wzorów i kolorów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie odpowiedniego fotela tapicerskiego do absolutnie każdego wnętrza. W przypadku foteli obitych tekstyliami trzeba jednak uważać na zabrudzenia. Wszelkiego rodzaju ciecze mogą zostawiać trudne do usunięcia plamy, wymagające pomocy specjalisty https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/skory-obiciowe-naturalne#/

Fotele dla wymagających - fotele tapicerowane skórą naturalną
Skóra naturalna należy do najdroższych materiałów tapicerskich. Kojarzy się przede wszystkim z luksusem oraz klasą. Nic dziwnego, skóra naturalna jest bardzo trwała i miękka, co ma ogromny wpływ na przyjemność codziennego użytkowania. Warto jednak mieć na uwadze kilka spraw. Pierwszą jest fakt, że skóra naturalna zmienia swój wygląd na przestrzeni lat. Mebel tapicerowany tym materiałem może nieznacznie zmieniać swój kolor bądź kształt. To zupełnie normalne zjawisko, charakterystyczne dla skór naturalnych. Dlatego też kupując fotel tapicerowany skórą możesz mieć pewność, że z biegiem lat mebel zmieni swój wygląd, stając się jeszcze bardziej unikatowym. Po drugie - fotele tapicerowane skórami naturalnymi wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Aby jak najdłużej zachować wygląd oraz jakość mebla, należy stosować do jego pielęgnacji specjalne preparaty konserwujące. W ten sposób przedłużysz życie swojego ulubionego fotela i znacznie dłużej będziesz cieszył się jego przyjemną i otulającą formą. Fotele obite skórą naturalną doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych, np. w poczekalniach, biurach, gabinetach czy hotelach.

Fotele tapicerowane skórą ekologiczną
Nowoczesne skóry ekologiczne potrafią do złudzenia przypominać skóry naturalne. Niekiedy tylko sprawione oko specjalisty potrafi odróżnić te dwa materiały. Jeżeli lubisz estetykę skór naturalnych, ale nie możesz lub ze względów etycznych nie chcesz decydować się na zakup fotela tapicerowanego skórą naturalną - mebel obity ekoskórą będzie idealnym rozwiązaniem. Przy stosunkowo niewysokiej cenie możesz zyskać wysokiej jakości mebel, który zapewni wygodę oraz komfort zbliżony do skóry naturalnej. Zaletą foteli tapicerowanych skórą ekologiczną jest łatwość utrzymania w czystości. W wielu przypadkach zabrudzenia ze skóry syntetycznej można usuwać przy pomocy wody oraz ogólnodostępnych preparatów. Tak, jak w przypadku foteli obitych skórą naturalną, meble z ekoskóry wspaniale pasują do wielu aranżacji - zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych i eleganckich.

Szukasz wyjątkowego fotela? Szeroki wybór foteli znajdziesz w ofercie sklepu Italia Style https://www.italiastyle.pl/sklep/meble/fotele.html Marka proponuje zarówno nowoczesne, jak i klasyczne lub eleganckie siedziska tapicerowane tkaninami oraz skórami ekologicznymi i naturalnymi. Dzięki tym fotelom w kilka chwil odmienisz wygląd swojego mieszkania, podkreślając jego unikatowy styl.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

TBV
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Poza bram całkiem drewnianych coraz w wielu sytua...
Ogrodzenia drewniane z dużych bali i szerokich de...
Mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym charakte...
Kiedy stoisz przed koniecznością wyboru mieszkan...
Remont w mieszkaniu to prawdziwe wyzwanie, planuj...
Drewno to surowiec, który towarzyszy człowiekowi...