Okna z okiennicami

Okna z okiennicami

Okiennice to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie okien oraz zacienienie. Jest to także doskonała ozdoba domu i każdego innego budynku.

 

Okiennice to już nieco zapomniane rozwiązania. Dawniej wykorzystywane były niemalże w każdej konstrukcji domu. Obecnie do zacieniania czy przysłaniania okien stosuje się już nieco inne i bardziej nowoczesne rozwiązania. Nie znaczy to jednak, że z okiennic całkiem zrezygnowano.

 

Okiennice to doskonały sposób na zabezpieczenie okien. Są one bardzo solidne i mocne, co zapewnia doskonałą ochronę, np. przed stłuczeniem szyby. Mała popularność tych rozwiązań może wynikać z tego, że okiennice są o wiele droższe aniżeli standardowe zasłony i żaluzje. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że okiennice to także wspaniała ozdoba dla domu. Prezentują się bardzo efektownie na tle niemalże każdej konstrukcji.

 

Okiennice mogą różnić się między sobą przede wszystkim wyglądem i konstrukcją. Dostępne są okiennice pełne, czyli takie, które po zamknięciu zapewniają całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Jak również okiennice, poprzez które może wpadać określona ilość światła. Jeśli chodzi o samą konstrukcję to dostępne są też okiennice pojedyncze, jak i podwójne. Najczęściej jednak wybierane są te podwójne rozwiązania.

 

Z czego wykonuje się okiennice? Najczęściej oczywiście z drewna. Jest to bowiem materiał najbardziej trwały i solidny, który odpowiednio zabezpieczony wytrzyma przez wiele lat użytkowania okiennic. Co więcej, zazwyczaj jest to drewno lite, które jest tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jednak okiennice drewniane to konstrukcje najcięższe. Ponadto najwięcej też kosztują. Jeżeli ktoś szuka tańszego, a zarazem lżejszego rozwiązania, to dostępne są jeszcze okiennice wykonane z aluminium lub PCW. Są to zazwyczaj ramy z profili, wypełnione poziomymi lub pionowymi profilami. Takie konstrukcje są zazwyczaj malowane proszkowo lub anodowane.

 

Okna z okiennicami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań dla swojego domu. Okiennice doskonale chronią szyby, a jednocześnie sprawiają, że budynek nabiera ciekawego wyglądu.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

W roku 2021 dużą popularnością będzie cieszy...
Kiedy stoisz przed koniecznością wyboru mieszkan...
Jeśli chcesz nadać oryginalnego i nowoczesnego w...
Zbliża się Nowy Rok, co jest okazją do zmian ...
Wiele włamań dokonywanych jest przez okna. Kraty...
Kiedy postawimy już swój wymarzony obiekt mieszk...