Ściany fasadowe

Ściany fasadowe

Ściany fasadowe stanowią połączenie szkła i aluminium. Budowane są z nich galerie handlowe, pawilony, sklepy, punkty obserwacyjne oraz wiele innych. Często stanowią one nawet części domów, firm, biur, miejsc użyteczności publicznej. Ich popularność wciąż rośnie, ponieważ ściany fasadowe wyglądają bardzo elegancko oraz stanowią wbrew pozorom trwałą i solidną konstrukcję. Każdy, kto obawia się takiego rozwiązania i uważa je za nietrwałe, powinien poczytać nieco o nim lub dowiedzieć się bezpośrednio w firmie stawiającej takie ściany na temat ich budowy oraz wytrzymałości. Aluminium pełni tutaj kluczową rolę. Jest to metal plastyczny, a przy tym lekki i trwały. To dzięki niemu szkło jest pewnie obsadzone w całej konstrukcji i nie musimy się obawiać żadnych wypadków z nim związanych. Takie ściany są bezpieczne dla otoczenia, a przy tym wyglądają zachwycająco w różnych rejonach miasta. Ściana fasadowa może być wykorzystana tylko na jednej stronie obiektu lub może być z nich zbudowany niemal w całości, to zależy od życzenia zleceniodawcy. Co więcej ściany fasadowe są stawiane również wewnątrz budynków, gdzie oddzielają od siebie pomieszczenia pracowników albo odgradzają kolejne części biura. Można je również spotkać w boksach galerii handlowych i salonach meblowych. 

Dodatkową zaletą ścian fasadowych, która pozwala je wpisywać w najnowsze trendy architektury, jest dostarczanie dużej ilości naturalnego światła do wnętrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy w ciągu dnia używać lamp do doświetlania pomieszczeń biurowych czy tych w domach. Nie dość, że rozwiązanie to jest bardzo funkcjonalne, to jeszcze pozwala nieco zaoszczędzić na wydatkach na energię elektryczną.

Opinie (1)
~Joleo
Czy ktos moze polecic whkonawce scia. Wasadowych w Rzeszowie - chodzi o zakrycie balkonow tak zeby woda sie na nich nie zbierala + wygospadarowanie dodatkowejgo miejsca.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Zobacz inne artykuly

Ogrodzenia z kamienia są naprawdę piękne. Pona...
Posiadanie mieszkania w dogodnej lokalizacji jest ...
Salon z klasycznymi meblami jest bardzo funkcjonal...
Biuro nieruchomości zajmuje się istotnymi kwesti...
Kiedy postawimy już swój wymarzony obiekt mieszk...
Meble drewniane wymagają jednakże przede wszystk...