Technologie stosowane przy produkcji drewna klejonego

Technologie stosowane przy produkcji drewna klejonego

Drewno klejone to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w przemyśle stolarskim. Ogromne zastosowanie tego surowca wynika przede wszystkim z trwałości, jaką zapewniają jego właściwości fizyczne. Drewno od tysiącleci wykorzystywane jest do tworzenia rozmaitych przedmiotów oraz konstrukcji budowlanych. Jako materiał całkowicie naturalny ma dużą przewagę nad betonem, aluminium czy żelbetem, które są zdecydowanie bardziej podatne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.

Jak powstaje drewno klejone? Dlaczego stanowi zdecydowanie lepszy i zdrowszy materiał budowlany?
Do wyrobu drewna klejonego stosowany jest najczęściej świerk. Procesy produkcyjne drewna klejonego dzieli się na dwa etapy. W pierwszym z nich wybrane i właściwie przygotowane elementy tarcicy są łączone na długość, by w etapie kolejnym utworzone lamele skleić tak, by uzyskać belki o ustalonej długości i grubości. W tym czasie możliwe jest także formowanie powstałych belek pod względem określonej w parametrach krzywizny.

W technologii produkcji drewna klejonego stosowane są odpowiednie kleje, które cechuje odporność na wilgoć oraz mało sprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu powstałe belki są całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane w budownictwie w konstrukcjach rozmaitych obiektów (w tym np. basenów czy hal sportowych) bez konieczności specjalistycznej impregnacji.

Drewno doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Stosujemy je w budownictwie, branży meblarskiej czy do tworzenia dekoracji. Surowiec wyróżnia odpowiednia trwałość, jest ekologiczny i ma wiele walorów estetycznych. Jeżeli szukasz najwyższej jakości elementów z drewna klejonego, firma Richd. Adners z pewnością zaopatrzy Cę we wszystkie poszukiwane produkty.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy
Oceń dewelopera
jako pierwszy

Zobacz inne artykuly

Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością po...
Wybór lokalu biurowego w każdym dużym mieście ...
Potrzebujesz nowego mieszkania? Nie wiesz jak je z...
Ogromną rolę we współczesnym przemyśle ...
Wiele włamań dokonywanych jest przez okna. Kraty...
Jaką rolę odgrywają ogrodzenia w zabezpieczeniu...